Helmikuun 2022 jäsentiedote

12.2.2022

Helsingin kunnallisten perhepäivähoitajien JHL ry 020 ja Helsingin varhaiskasvatus JHL 081 ry ovat tehneet tammikuussa yhdistymissopimuksen, eli Helsingin kunnalliset perhepäivähoitajat siirtyvät Helsingin Varhaiskasvatus JHL 081 yhdistykseen. Kunnallisille perhepäivähoitajille järjestetään tervetuliastilaisuus yhdistyksemme tiloissa Hakaniemessä.


Helsingin varhaiskasvatus JHL 081 ry hallitus on tehnyt kannanoton Helsingin yhteisjärjestön hallitukselle koskien Helsingin kaupunkiin neuvoteltavia paikallisia sopimuksia. Kannanotossa yhdistyksen hallitus vaatii, että jäsenistömme on mukana paikallisissa sopimuksissa, jotka sisällöllisesti sopivat työhömme tai jotka sisällöllisesti ovat luonteeltaan toimialallemme sopivia. 


Helsingin varhaiskasvatus JHL 081 ry Jäsenkokous järjestetään keskiviikkona 9.3.2022 alkaen klo 18.00.  Kokouspaikka toimii Hotel Arthurin auditorio osoitteessa Vuorikatu 19, 00100 Helsinki.

Yhdistyksen hallituksen jäseniä on paikalla alkaen klo 17.00.  Tilaisuudessa kahvitarjoilu ja suolainen kahvileipä. 

Kasvatuksen ja koulutuksen toimialan apulaispormestari Nasima Razmiar on läsnä kokouksessa klo 18.00-19.00. Tule kuulemaan mitä apulaispormestari Nasima Razmiarilla on kerrottavanaan varhaiskasvatuksesta sekä keskustelemaan varhaiskasvatuksen ajankohtaisista asioista ja kertomaan millaista on työskennellä varhaiskasvatuksen yksiköissä. 

Ilmoittautumiset ja erityisruokavaliot 2.3.2022 mennessä yhdistyksen kotisivuille jhl81.fi tai s-postilla tarja.thaci@jhl81.fi tai iltaisin 045-3464622.


Talvisin terveisin

JHL081 hallitus